Reklamı Kapat

GSO gıda kümesi Japonya’da

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Gaziantep Gıda Kümesi, yurt dışı pazarlama faaliyet organizasyonu kapsamında Japonya’da düzenlenen FOODEX Gıda Fuarı'nda Gaziantep’i ve katılımcı firmaların üretimlerini tanıtıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Fuar heyetinde, GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Emine Ferhan Sağım, Başar Küçükparmak, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Can Koçak, Genel Sekreter Yardımcısı M. Sermest Çapan ve firma temsilcileri yer alıyor.

5 martta başlayan ve 8 martta sona erecek olan fuara, dünyanın birçok ülkesinden gelen ve gıda sektöründe faaliyet gösteren üreticiler, distribütörler, ithalatçılar, toptancılar ve perakendeciler ile kurumsal ve ticari catering firmalar katılırken, Gaziantep Gıda Kümesi olarak şehrimizden; Özmermer Un, Prof Sentetik Dokuma, Simaş Bulgur, Baharoğlu Tarım, Alesta Gıda, Elmacıpazarı Güllüoğlu Gıda, Güzel Gıda Maddeleri, Biriz Ambalaj ve Ünal Sentetik Dokuma olmak üzere 9 firma GSO’nun açtığı küme standında ürünlerini sergiliyor.

Firma temsilcileri, küme tanıtım standı ile ürünlerini katılımcılarla buluştururken, iş görüşmeleri gerçekleştirme ve fuar ziyaretleri ile güncel gelişmeleri yakından görme fırsatı buluyor.

Fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Başar Küçükparmak ve Emine Ferhan Sağım, Gaziantepli firmaların fuarda yer almasının önemine işaret ederek, “Gıda sektörünün tüm taraflarının bir arada olduğu uluslararası bir organizasyonda Gaziantep’in sektördeki üretim ve ihracat gücünü farklı ülkelerin temsilcileri ile paylaşma imkanı buluyoruz. Firmalarımızın yaptığı üretimler daha ilk günden büyük ilgi görüyor. Gaziantep Sanayi Odası olarak bizler de firmalarımıza destek veriyor ve bu sürecin geliştirilmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. GSO Gaziantep Gıda Kümesi yürüttüğü faaliyetlerle iyi uygulama örneği olarak seçilmiş ve Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl ödül almış bir organizasyon gücüne sahiptir. Japonya’nın Tokyo şehrinde düzenlenen FOODEX Gıda Fuarı ile gıda kümemizin etkinliğini daha da artıracağımıza inanıyoruz. Katılımcı firmalarımızı tebrik diyor, fuarın hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandılar.

Fuarın ilk gününde Tokyo Ticaret Başmüşaviri Mukaddes Nur Yılmaz, GSO’nun açtığı küme standını ziyaret etti. GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Başar Küçükparmak ve Emine Ferhan Sağım tarafından Mukaddes Nur Yılmaz'a plaket takdiminde bulunuldu.

Gaziantep Gıda Kümesi faaliyetleri, GSO tarafından Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi kapsamında Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle yürütülüyor. Proje kapsamında firmalar, GSO tarafından organize edilen eğitimler, danışmanlık faaliyetleri, yurt dışı pazarlama faaliyetleri, sektörel ticaret heyetleri ve ülkemize getirilecek alım heyetleri organizasyonlarından faydalanmaya hak kazanıyor. GSO'nun proje kapsamında gerçekleştirdiği bu faaliyetlerin maliyetinin yüzde 75'i Ticaret Bakanlığı tarafından destekleniyor.

 

“Bu e-posta ve ekleri gönderilen kişi veya kurum ile gönderildiği kişi veya kuruma ait özel, gizli veya yasak bilgiler içeriyor olabilir. İletinin yetkili muhatabı değilseniz e-posta içeriğinde yer alan gizli bilgileri ve kişisel verileri yetkisiz olarak elinizde bulundurmuş ve işlemiş kabul edileceğinizden iletiyi saklamayınız, kopyalamayınız, kullanmayınız veya iletmeyiniz. Mesajda yer alan bilgilerin üçüncü kişilere ifşa edilmesi etik kuralların ihlali anlamına geleceğinden mesajı ve ekleri gecikmeden yok ediniz, içindeki bilgileri kimseyle paylaşmayınız ve göndereni uyarınız. Gaziantep Sanayi Odası bu iletinin ve iletinin içeriğinde yer alan bilgi ve kişisel verilerin doğruluğu, bütünlüğü, iletilmesi ve benzeri hususlar konusunda garanti vermemektedir. İleti içeriğinde yer alan kişisel verilerin yetkisiz kullanımı ve işlenmesi sonucu Gaziantep Sanayi Odası’nın uğrayacağı her türlü zararı talep ve tazmin hakkı saklıdır. Gönderici, elektronik posta aktarımı sırasında meydana gelebilecek hata ve ihmallerden dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Aydınlatma Metinlerimize https://www.gso.org.tr/tr/genel-sayfa/sartlar-politikalar/kisisel-verilerin-korunmasi-kanunu-51.html linkinden ulaşabilirsiniz. This e-mail and its attachments may contain private, confidential or prohibited information about the person or institution to which it is sent and the person or institution it is sent to. If you are not the authorized addressee of the message, do not store, copy, use or forward the message as you will be deemed to have held and processed the confidential information and personal data contained in the e-mail without authorization. Disclosure of the information contained in the message to third parties will mean a violation of ethical rules; destroy the message and its attachments without delay, do not share the information in it with anyone and warn the sender. Gaziantep Chamber of Industry does not guarantee the accuracy, integrity, transmission and similar issues of the information and personal data contained in this message and its content. The right to claim and compensate for any damages that Gaziantep Chamber of Industry may incur as a result of unauthorized use and processing of personal data contained in the message is reserved. The sender does not accept any responsibility for errors and omissions that may occur during electronic mail transmission. Within the scope of the Law on the Protection of Personal Data, you can access our Clarification Texts at https://www.gso.org.tr/tr/genel-sayfa/sartlar-politikalar/kisisel-verileri-korunmasi-kanunu-51.html.

06 Mar 2024 - 13:58 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Refleks Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Refleks Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gaziantep Refleks Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gaziantep Refleks Haber değil haberi geçen ajanstır.


Gaziantep Haber